niedziela, 19 stycznia 2014

"Pożeczki w pączu" - przepis TVP 2

Mnie osobiście wcale to nie zaskakuje. Skoro ludzie z wyższym wykształceniem pracują w sklepach jako sprzedawcy...a..., to takie później z tego "pożeczki w pączu" wychodzą...
Gratuluję TVP 2 "pożeczek w pączu" ! 

   
                                        właścicielem i pomysłodawcą TVP 2

sobota, 18 stycznia 2014

"To smutne, kiedy robią się mgliści i znikają. Mówi się wszystko, co trzeba, a oni i tak znikają. Wtedy nie warto ciągnąć dalej, bo to się robi głupie. Więc ogarnia cię samotność."

Tove Jansson "Córka rzeźbiarza"

                                                        źródło : Internet
"Bo za dużo spraw mnie pociąga, dlatego cały jestem zamącony i skotłowany, kiedy tak pędzę od jednej spadającej gwiazdy do drugiej, aż padnę. Co też ta noc robi z człowiekiem. Nie miałem nikomu nic do zaoferowania poza własnym zamętem w głowie."

Jack Kerouac "W drodze"                                                         źródło: z kolekcji Yehuda Edri
"Moje słowa nie odpowiadają moim myślom, a to poniża moje myśli."

Fiodor Dostojewski "Idiota"                                                                       źródło: Internet
"Tam zaczęłam dzielić książki na dzienne i nocne. Naprawdę, istnieją książki na dzień i książki, które można czytać tylko w nocy."

Milan Kundera "Nieznośna lekkość bytu""Gdzieś w centrum miasta, które tkwi w każdym z nas, leży cmentarz starych miłości. Szczęściarze, zadowoleni ze swojego życia i z tego z kim je dzielą, przeważnie o nim nie pamiętają. Nagrobki są wyblakłe lub powywracane, trawa nieskoszona, wszędzie plenią się jeżyny i dzikie kwiaty. U innych miejsce to wygląda dostojnie i schludnie jak cmentarz wojskowy. Kwiaty podlano i ułożono, wysypane tłuczem ścieżki są starannie zagrabione. Widać ślady częstych odwiedzin. Cmentarz większości z nas przypomina szachownicę. Niektóre pola są zaniedbane albo wręcz leżą odłogiem. Kto by sobie zawracał głowę nagrobkami – czy też miłościami, które pod nimi spoczywają? Nawet nazwiska zatarły się w pamięci. Inne groby pozostają jednak ważne, choć byśmy niechętnie się do tego przyznawali. Odwiedzamy je często – prawdę mówiąc – zbyt często. Nigdy nie wiadomo, jak się będziemy czuli po wyjściu z cmentarza: czasem będzie nam lżej, czasem ciężej na duszy. Nie sposób przewidzieć w jakim nastroju będziemy wracać do domu teraźniejszości."

Jonathan Carroll "Zakochany duch""Znowu płakałem, niemożliwą przeszłością pijany."

Vladimir Nabokov "Lolita""Na pozór wszystko gra. Uśmiecham się tak, jak jest to ogólnie przyjęte, nie za szeroko, nie za wąsko. Tak w sam raz. Jestem zawsze pogodny i uprzejmy dla wszystkich. Ludzie szanują mnie za to. Tylko wewnątrz cichy głosik krzyczy „kurwa mać!”."

Gustaw Padruski "Danse makabre"                                                          źródło: z kolekcji Yehuda Edri
"Nic człowieka tak nie charakteryzuje jak rodzaj zabawy, której szuka."

Kazimierz Przerwa-Tetmajer
"W czasach gdy nasza wrażliwość uległa stępieniu pod wpływem wszechobecnej wulgarności i wyuzdania, warto przekonać się, co wciąż może nami wstrząsnąć."

Thomas Harris                                                                  źródło: Internet"Kiedy zgasło nade mną słońce, musiałam sama stać się słońcem. To było trudne, ale teraz jaka to wygoda." - Anna Świrszczyńska                                                                photo by: Kasim G
"Istnieje przeciwieństwo déja vu. Nazywa się jamais vu. To sytuacja, kiedy spotykasz tych samych ludzi albo odwiedzasz te same miejsca, ale za każdym razem po raz pierwszy. Każdy zawsze jest dla ciebie obcy. Nic nigdy nie wydaje ci się znajome."

Chuck Palahniuk "Udław się"                                                                  źródło: Internet